وبلاگ رسمي سئوشو وبلاگ رسمي سئوشو .

وبلاگ رسمي سئوشو

هسته ساندويچ پانل

ساندويچ پنل

در سالهاي اخير با پيشرفت علم و تكنولوژي براي پوشش سقف و پوشش ديوار از محصولي استفاده مي شود به نام ساندويچ پانل. استفاده از آن در ايجاد سازه كاربرد و مزيت هاي بسياري دارد. اين محصول از سه لايه تشكيل يافته كه دو لايه بيروني، لايه مياني يا همان هسته ساندويچ پانل را در بر مي گيرد. فوم مياني نقش عايق را داشته و داراي جنس هاي مختلف مي باشد.

كاربرد هسته ساندويچ پنل

عايق سطوح خارجي سازه : هسته ساندويچ پنل بايد براي سطوح خارجي نقش عايق داشته باشد، پر كاربردترين ماده اي كه براي توليد هسته پانل به كار مي رود پلي اورتان مي باشد.چنانچه در نماي خارجي ساختمان از اين عايق استفاده شود به دليل مقاومت آن در برابر باد و باران و آتش سوزي و تحمل فشاري كه دارد سازه دوام بيشتري داشته و در مقابل پيشروي آتش به داخل مقاومت بسياري پيدا مي كند.

عايق سطوح داخلي سازه : در بسياري از كارخانه هاي صنايع غذايي و دارويي، سردخانه ها و ... در سطوح داخلي، پوشش كف و پوشش ديوارها به دليل جلوگيري از نفوذ هواي گرم يا سرد به داخل سازه و يا خارج شدن هواي داخل به خارج از آن از ساندويچ پانل با فوم هاي عايق مناسب استفاده مي شود. پلي استايرن مناسب ترين فوم براي اينگونه صنايع مي باشد و ارزان تر است.

عايق مقابل حرارت و آتش : در بعضي از پانل ها بنا به نوع كاربرد آن از فوم هاي عايق در برابر آتش استفاده مي شود. ديوارهايي كه با اين نوع فوم عايق پوشش دهي مي شوند در برابر آتش از 90 الي 240 دقيقه مقاومت مي كنند. براي توليد اين فوم ها آزمايشات بسياري صورت مي گيرد كه ويژگي ضد حريق بودن را داشته باشد و در مقابل آتش مستقيم، پانل آسيب نبيند.

جنس هسته ساندويچ پانل

مواد هسته داراي وزن پاييني است و مقاومت و ضريب بالايي براي تحمل بارها بايد داشته باشد. اين فوم ها داراي ويژگي هاي مخصوص به خود هستند كه در زير به آنها اشاره مي كنيم.
• فوم پلي يورتان (PU)

• فوم اكس پي اس ((XPS

• فوم پلي استايرن (EPS)

و كاربرد ساندويچ پانل با عايق پشم سنگ و پشم شيشه كه بسيار فراوان است. اين فومها به صورت فشرده در بين دو لايه تزريق مي شوند و باعث مي شوند كه سازه در برابر حوادثي از جمله باد و باران، سرما و گرماي بيش از حد مقاومت كند.

 

انواع ساندويچ پانل بر اساس نوع عايق

ساندويچ پانل پلي استايرن

ساندويچ پانل پلي يورتان

ساندويچ پانل پشم سنگ

 

مزايا و معايب فوم هاي ساندويچ پانل

 

ويژگي هاي ساندويچ پنل پلي استايرن

مزايا: عايق صوتي مناسبي است.

وزن پايين و سبكي دارد.

قيمت پاييني دارد.

معايب: قابل اشتعال بوده و عايق نيست.

 

ويژگي هاي ساندويچ پنل پلي يورتان

مزايا: وزن بسيارسبك دارد.

ضريب حرارتي پايين دارد.

مقاوم و عايق حرارتي بسيار مناسبي است.

معايب: قيمت بالاتر به نسبت پنل هاي ديگر دارد.

 

ويژگي هاي ساندويچ پنل پشم سنگ

مزايا: عايق صوتي بسيار عالي است.

عايق حرارتي در برابر آتش مي باشد.

معايب: در برابر نفوذ آب مقاوم نمي باشد.

در صد بالاتر ضد حريق نسبت به ساندويچ پانل هاي ديگر دارد.

 

براي توليد هسته پانل با توجه به نوع كاربرد آن، مواد متفاوتي به كار رفته  و در هر مورد از پانل مناسب استفاده مي شود. مثلا ساندويچ پانل پلي يورتان داراي خصوصيت ضد خوردگي است و در برابر خوردگي و رطوبت مقاوم است براي همين از آن براي پوشش بيروني نما استفاده مي شود.

 

شركت ماموت

با بررسي تاريخچه ساندويچ پانل با گذشت سالهاي طولاني همچنان شركت ماموت پيشرو در توليد انواع ساندويچ پانل سقفي، ساندويچ پانل ديواري،انواع سوله، ويلاهاي پيش ساخته، انواع كانكس، ساندويچ پانل پلاستي سول و ... بوده و با تحويل فوري ساندويچ پانل و نصب ساندويچ پانل بصورت سريع و با رعايت ايمني در آن مي تواند رضايت مشتريان را جلب نمايد. دراجراي پروژه هاي ساندويچ پانل شركت ماموت از دانش افراد كارآزموده و حرفه اي بهره برده و با به استفاده از دستگاه هاي توليد ساندويچ پانل پيشرفته به توليد مي پردازد. محاسبه متراژ ساندويچ پانل مورد نياز خود را به ما بسپاريد و از مشاوره رايگان ما در جهت اطلاع از قيمت ساندويچ پانل بهره مند شويد.


برچسب: ساندويچ پانل ، ساندويچ پانل ديواري ، ساندويچ پانل سقفي ، قيمت ساندويچ پانل ، نصب ساندويچ پانل ، انواع ساندويچ پانل ، كابرد ساندويچ پانل،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۱۰:۲۴ توسط:احمدي موضوع: ساندويچ پانل

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :